Epidemia koronawirusa jako moment na domową pielęgnację włosów, skóry i paznokci

Epidemia koronawirusa jako moment na domową pielęgnację włosów, skóry i paznokci - Getica.plPandemia to okres, w trakcie którego nie mamy dostępu do profesjonalnych usług gabinetów kosmetycznych. Warto jednak potraktować ten czas również jako okazję do zregenerowania naszej skóry, włosów i paznokci, które mogą być już zniszczone na skutek różnego typu stylizacji. Jak zatem zatroszczyć się o urodę w trakcie pandemii?

Dbanie o urodę w trakcie pandemii – włosy w roli głównej

Samodzielna izolacja wiąże się z tym, że jedynymi osobami, z którymi mamy z którymi mieszkamy na co dzień. Łączy się to również z większą swobodą – nie wychodzimy, nie mamy potrzeby układania fryzury czy nakładania makijażu. To doskonała okazja, aby zregenerować włosy i skórę, dać im chwilę wytchnienia i porządnie je odżywić. Możemy uczynić to korzystając z gotowych artykułów dostępnych w drogeriach i sklepach, jednak dużo lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na całkowicie naturalną kurację produktami, które mamy zazwyczaj pod ręką. Włosy warto zatem olejować przed każdym myciem, przy pomocy zwykłych olejów roślinnych. Domowe maseczki przygotujemy z kolei na bazie soku z cytryny, żółtek jaj oraz miąższu aloesu. Prawdziwie fenomenalny efekt zapewni natomiast laminowanie, czyli potraktowanie fryzury mieszanką maseczki połączonej z rozpuszczoną w wodzie żelatyną.

Pielęgnacja urody w trakcie pandemii – co ze skórą?

Podczas domowej izolacji warto zrezygnować z makijażu, a zamiast niego wybrać skrupulatne oczyszczanie i nawilżanie skóry. Doskonały peeling wykonamy podczas masażu scrubem wykonanym z cukru oraz zmielonej kawy. Po nim cerę najlepiej odżywić i zabezpieczyć odpowiednim kremem lub zdecydować się na domową maseczkę, którą możemy skomponować nawet na bazie majonezu czy jogurtu naturalnego. Jeśli dysponujemy lekkim olejem roślinnym, na przykład olejem konopnym, możemy aplikować go zamiast kremu przed położeniem się spać. Zawarte w nim witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe zadbają o odżywienie skóry oraz spowolnienie procesów jej starzenia się.

Uroda w trakcie pandemii – pielęgnacja paznokci

W czasie kwarantanny możemy darować sobie również manicure, a zamiast kolorowych lakierów wybrać gotowe odżywki. Jeśli nimi nie dysponujemy, w płytki wcierajmy olejki, bądź kremy do rąk. Częste mycie i odkażanie dłoni bardzo szybko sprawi, że nasza skóra i paznokcie staną się przesuszone, dlatego ich regularne nawilżanie jest niezbędne dla zachowania naturalnej bariery ochronnej skóry oraz zdrowia płytek.

W trakcie pandemii możemy zrozumieć, że wiele zabiegów upiększających mamy szansę wykonać samodzielnie. Najlepiej potraktować zatem ten czas jako okazję do wypróbowania na sobie różnych domowych metod naturalnego poprawiania urody.