Czym jest borelioza?

Czym jest borelioza? - Getica.plBorelioza to choroba zakaźna, która kojarzy się nam z kleszczami. Nie jest to zaskakujące, gdyż to właśnie od nich ludzie mogą się nią zarazić. Charakteryzuje się ona tym, iż bardzo ciężko ją rozpoznać, ponieważ ma nietypowe symptomy, które można pomylić z innymi dolegliwościami. Co to borelioza? Jak wygląda jej wykrywanie i leczenie?

Borelioza – czym ona jest?

Borelioza to schorzenie przenoszone przez kleszcze. Powodują ją krętki z rodzaju Borrelia. Zapadalność na nią jest najwyższa podczas czasu kiedy te pajęczaki mają szczyt swojej aktywności, czyli od maja do lipca. Zazwyczaj trudno jest dojść do tego, czy danego człowieka dopadła borelioza. Dzieje się tak, ponieważ jej objawy da się przypisać innym problemom zdrowotnym. Zdarza się i tak, że jest diagnozowana u kogoś dopiero po długim okresie.

Czym charakteryzuje się wykrywanie boreliozy?

Wykrywanie boreliozy nie należy do prostych zadań. Bardzo często przysparza to problemów. Na ogół, zaleca się, aby po każdym ugryzieniu kleszcza skierować się do przebadania przez lekarza. Jest to najlepsza forma wykrywania boreliozy. Oczywiście nie każde ukąszenie będzie równe chorobie. Znakiem szczególnym na początku choroby jest występowanie rumienia wędrującego w rejonie ukąszenia. Następnie, wraz z postępem boreliozy mogą wystąpić między innymi: nudności, wymioty, sztywność karku, psychozy, padaczki, zaburzenia słuchu.

Sposoby na leczenie boreliozy

Leczenie boreliozy to trudna kwestia. Dlatego prócz pojawienia się u doktora warto również wesprzeć nasz organizm i proces leczenia przez sięgniecie po naturalne możliwości. Rewelacyjne będzie tutaj wykorzystanie biorezonansu, czyli skorzystanie z leczenia generatorem plazmowym. Skuteczny może być tutaj skaner F-Scan 4. Jeśli chcemy wzmocnić nasze zdrowie, to dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po apiterapię. Leczenie boreliozy przebiegnie zdecydowanie skuteczniej, jeśli zadbamy o odpowiednią, zdrową dietę. Więcej szczegółowych danych w dziedzinie opcji wykrywania i leczenia boreliozy jest na stronie: https://apiterapie.pl. Chorując na nią, dobrze jest dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej wrócić do pełni zdrowia.